اخذ گواهینامه ایزو
  • 0نظر
  • 3003

از عوامل مهم اخذ گواهینامه ایزو تمرکز بر روی مشتری می باشد زیرا سازمان ها متکی به مشتریان خود می باشند مسلم است که باید نیازهای مشتریان را درک کرده و درخواست های آنها را پوشش دهند.

گواهینامه ایزو چیست

مؤسسه بین‌المللی تعیین استاندارد متشکل از نمایندگان موسسات استانداردسازی ملی است. این سازمان غیردولتی در سطح وسیع به وضع استانداردهای کلی و جزئی برای هماهنگ کردن استانداردهای متفاوت جهانی می‌پردازد. 
گواهینامه های ایزو صادر شده توسط این شرکت از مرجع INOCERT کانادا میباشد و مرجع اعتبار ده آن USAS آمریکا می باشد. 

بعد از ثبت شرکت عوامل زیادی باعث می شوند تا حداقل یک ایزو را برای شرکت خود اخذ کنید . سازمانها برای حفظ موقعیت بازار ملی و بین المللی خود، می بایست با هدف تولید محصول و ارائه خدمات وهمچنین استفاده از فرآیندهای با کیفیت، در بازار رقابت برای بهبود گام بردارند.از این رو برای نیل به این مهم، استفاده از سیستمی مشخص که در عرصه بین المللی بارها مورد استفاده قرار گرفته باشد، توصیه می شود.  از عوامل مهم اخذ ایزو تمرکز بر روی مشتری می باشد زیرا سازمان ها متکی به مشتریان خود می باشند مسلم است که باید نیازهای مشتریان را درک کرده و درخواست های آنها را پوشش دهند و از توقعات مشتریان پیشی بگیرند. از دیگر عوامل مهم اخذ ایزو، فراهم نمودن رهبری می باشد. سازمان ها متکی به رهبران خود می باشند و آنها باید یک هدف یگانه را در سازمان ایجاد کنند  و برای رسیدن به آن هدف مسیری را مشخص می کنند و افراد درون سازمان را برای رسیدن به اهداف سازمان تشویق کنند. یکی دیگر از مزایای ثبت ایزو، درگیر کردن افراد می باشد زیرا سازمان ها متکی به افراد نیز می باشند. بنابراین سازمان ها باید به درگیر شدن افراد با اهداف در تمامی سطوح تشویق کنند.   
 

استاندارد iso14001:2015

برای مثال باید بدانید سازمان با برخورداري از سيستم مديريت زيست محيطي باید هشت مورد ذیل را پوشش دهد تا موفق به اخذ گواهینامه ایزو  زیست محیط شود.

  1. قادر به شناسايي ريسک ها و فرصت هاي بهبود کارآيي زيست محيطي خود خواهد بود.
  2. از تطابق با نيازمندي هاي قانوني زيست محيطي اطمينان خواهد يافت.
  3. صرفه جويي و کاهش در هزينه هاي مربوط به (مصرف انرژي،پسماندها و مواد اوليه) را شاهد خواهد بود.
  4. قادر به قدم برداشتن در مسير بهبود مستمر کارآيي زيست محيطي و دستيابي به اهداف استراتژيک خود خواهد بود.
  5. از رويکردي ساختار يافته در تعيين اهداف زيست محيطي و ابزار دستيابي به آنها برخودار ميگردد.
  6. روابط خوبي با مشتري به عنوان يك تامين كننده محصولات يا خدمات ايجاد خواهد نمود.
  7. ريسك فعاليت ها و فرايندها را در سازمان كاهش خواهد داد.
  8. خود را ملزم به استفاده بهينه از منابع طبيعي مي نمايد.

 

تمام امور ثبتی شما اعم از ثبت شرکت  ، ثبت برند در موسسه حقوقی فکر برتر به صورت کاملا تخصصی و در سریع ترین زمان ممکن انجام می گردد،برای کسب مشاوره رایگان و تخصصی در زمینه اخذ گواهینامه ایزو می توانید در ساعات اداری با کارشناسان حقوقی ثبت فکر برتر تماس حاصل فرمایید. تلفن تماس : 02142143

ارسال نظر