ثبت تغییرات شرکت با فکربرتر
 • 0نظر
 • 3393

پس از ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها می توانید ثبت تغییرات شرکت را انجام دهید که شامل تغییر نام شرکت،آدرس شرکت، موضوع فعالیت، کاهش یا افزایش سرمایه شرکت، هرگونه تصمیمی تحت تعیین اعضاء هیئت مدیره یا تغییر تعداد مدیران یا تبدیل سهام و ... می شود. تمام تصمیمات و تغییرات شرکت ها باید در مجمع عمومی فوق العاده یا مجمع عمومی عادی و یا در جلسات هیأت مدیره اتخاذ شود.

نکته : بسته به نوع تغییرات شرکت، مراحل ثبت بصورت متفاوت نیاز به صرف هزینه و زمان دارد.

 

12مرحله ثبت تغییرات شرکت

 1. مسئول اجرایی توسط نرم افزار سی ار ام موسسه فکر برتر ، قرارداد تغییرات را به کارشناس مربوطه ارجاع می دهد.کارشناس تغییرات، قرارداد را چک کرده و نواقص مدارک را مشخص می کند سپس با مشتری تماس گرفته و کلیه دستور جلسات و لیست سهامداران یا شرکای شرکت مربوطه را با مشتری چک کرده و در نهایت نقص مدارک را توسط تلگرام یا ایمیل و همچنین تلفنی به مشتری اعلام می کند. در صورتی که مشتری دسترس نباشد نقص مدارک پیامک می شود.

 2. پس از تکمیل مدارک کارشناس تغییرات ، توسط نرم افزار تنظیم صورتجلسه، صورتجلسه براساس دستورجلسات قرارداد تنظیم کرده و جهت چک متن صورتجلسه با قرارداد و سوابق شرکت به کارشناس مربوطه تحویل داده تا صورتجلسه توسط ایشان چک شود و متن صورتجلسه هیچ ایراد و مغایرتی با برگه قرارداد و سوابق شرکت و اساسنامه نداشته باشد.
 3. پس از تایید صورتجلسه توسط کارشناس چک صورتجلسه، صورتجلسه به مشتری ایمیل یا پیک می شود.
 4. مشتری موظف است صورتجلسه را مطالعه کند در صورت تایید، دونسخه از صورتجلسه تنظیم شده را امضا کرده و تحویل کارشناس تغییرات دهد.

 5. پس از امضای صورتجلسه، متن وکالتنامه (جهت اخذ آگهی و پرداخت هزینه های قانونی صورتجلسه مربوطه در اداره ثبت شرکتها توسط وکیل موسسه) ، تنظیم می شود و باید به امضای موکل یا موکلینی که شرکت با حق توکیل به ایشان وکالت داده ، وکالتنامه وکیل را امضا کنند.

 6.  پس از امضای صورتجلسه و وکالتنامه و تکمیل مدارک مربوطه، صورتجلسه توسط کارشناس تغییرات، در سامانه ثبت و اسناد املاک کشور پذیرش صورتجلسه شد و پذیرش نهایی می شود.

 7. پس از پذیرش نهایی، رسید پذیرش و تغییرات از سامانه مذکور دو نسخه پرینت گرفته می شود و صورتجلسه به همراه رسید پذیرش و رسید تغییرات و مدارک مربوطه و وکالتنامه داخل پوشه تغییرات قرار گرفته و در نهایت داخل پاکت پستی مخصوص تغییرات قرار می گیرد (اطلاعات مربوط به پوشه و پاکت پستی تغییرات توسط کارشناس تغییرات پر می شود).

 8. پس از اجرای بند 12، کارشناس چک صورتجلسه  مجدد پرونده تغییرات را چک پستی می کند در صورت تایید ایشان ، پرونده تغییرات تحویل مسئول اسکن داده می شود تا کلیه پرونده به همراه برگه قرارداد اسکن شود و در نرم افزاز اسکن موسسه بارگذاری شود.

 9.  کارشناس تغییرات با شماره پیگیری تغییرات وارد سامانه اداره ثبت و اسناد املاک کشور می شود و بارکد پستی مربوطه به صورتجلسه پذیرش شده را وارد می کند و وضعیت صورتجلسه تغییرات در سامانه به ارسال مدارک تغییر می کند.

 10. کارشناس تغییرات موظف است هر روز وضعیت صورتجلسه را در سامانه پیگیری کند (کارشناس اداره ثبت حداقل 3 روز حداکثر 30 روز کاری نتیجه صورتجلسه را که منجر به آگهی یا ایراد گردیده را در سامانه اعلام می کند).

 11. در صورتی که صورتجلسه منجر به آگهی شد کارشناس تغییرات، پیش نویس آگهی تغییرات و کپی صورتجلسه پست شده را تحویل وکیل پرونده می دهد.

 12. وکیل پرونده موظف است متن آگهی تغییرات را با صورتجلسه چک کند در صورت ایراد جهت رفع ایراد با مسئول اجرایی هماهنگ کند و در صورت تایید هزینه مربوط به درج روزنامه را پرداخت کرده و آگهی تغییرات ممهور شده به مهر قوه قضاییه را از اداره ثبت شرکتها تحویل می گیرد.

تمام امور ثبتی شما اعم از ثبت شرکت  ، ثبت برند در موسسه حقوقی فکر برتر به صورت کاملا تخصصی و در سریع ترین زمان ممکن انجام می گردد،برای کسب مشاوره رایگان و تخصصی در زمینه ثبت تغییرات شرکت می توانید در ساعات اداری با کارشناسان حقوقی ثبت فکر برتر تماس حاصل فرمایید. تلفن تماس : 02142143

ارسال نظر