راهنمای ثبت شرکت تعاونی
  • 0نظر
  • 1272

 

برای ثبت شرکت تعاونی ابتدا باید موضوع فعالیت و عضویت شرکت تعیین شود. برای هر واحد کارمندی، کارگری و  واحدهای صنفی شهرستان ها فقط یک شرکت تعاونی در هر موضوع فعالیت تشکیل می‌شود. نکته مهم تر آنکه شرکت تعاونی اگر بیش از 2000 عضو داشته باشد شرکت تعاونی بزرگ محسوب می شود. 

 

انواع شرکت تعاونی

ثبت شرکت تعاونی تولید: به منظور اشتغال اعضاء در امور مربوط به ثبت شرکت تعاونی کشاورزی، دامداری، دامپروری، پرورش و صید ماهی، شیلات، صنعت، معدن، عمران شهری و روستایی و عشایری و نظایر اینها فعالیت می‌نماید.
ثبت شرکت تعاونی توزیع: شرکتی است که در امور مربوط به تهیه و توزیع کالا، مسکن، خدمات و سایر نیازمندیهای اعضاء فعالیت می‌نماید.

ثبت شرکت تعاونی عام: عضویت در شرکت تعاونی عام برای همه بلامانع است و شرکت برای تامین سرمایه اولیه یا افزایش سرمایه، سهام شرکت را به عموم عرضه می کند. 

ثبت ثبت شرکت تعاونی خاص: عضویت در آن برای گروهی خاص مثل ایثارگران، کشاورزان، دانشجویان ، زنان، کارمندان ومشاغلی از این قبیل آزاد می باشد.

 

قانون شرکت تعاونی

عنوان «تعاونی» در اسم شرکت تعاونی باید قید شود.

درج عنوان «تعاونی» در تابلو ها سربرگ های شرکت تعاونی الزامی است.

تعداد اعضای شرکت تعاونی نباید از هفت عضو کمتر باشد.

 

مراحل ثبت شرکت تعاونی

بعد از تحویل دادن مدارک موسسین شرکت تعاونی، به مسئولان ثبت شرکت فکر برتر، تمام مراحل لازم انجام می شود و پس از یک هفته موافقت نامه از سمت اداره تعاون اعلام می شود. اقدامات تخصصی و پایانی ثبت شرکت تعاونی توسط مشاورین حقوقی ثبت شرکت فکر برتر انجام می شود.

 

مدارک ثبت شرکت تعاونی

  1. کپی شناسنامه و کارت ملی هیئت موسس و کلیه سهامداران
  2. کپی مدارک تحصیلی هیئت موسس
  3. گواهی پایان خدمت نظام وظیفه عمومی یا معافیت هیئت موسس
  4. گواهی عدم سوء پیشینه هیئت موسس
  5. امضاء اساسنامه و فرم های مربوطه

تمام امور ثبتی شما اعم از ثبت شرکت ، ثبت برند در موسسه حقوقی فکر برتر به صورت کاملا تخصصی و در سریع ترین زمان ممکن انجام می گردد،برای کسب مشاوره رایگان و تخصصی در زمینه ثبت شرکت تعاونی می توانید در ساعات اداری با کارشناسان حقوقی ثبت فکر برتر تماس حاصل فرمایید. تلفن تماس : 02142143

 

ارسال نظر