راهنمای رتبه بندی پیمانکاران
 • 0نظر
 • 1316

 

برای اینکه یک شرکت پیمانکاری بتواند در مناقصات دولتی شرکت کند و مبلغ عقد پیمان های خود را بالا ببرد نیاز به گواهی صلاحیت یا رتبه پیمانکاری دارد که این گواهی صلاحیت توسط دستگاه های اجرایی ذیربط ارزیابی می شود.

 

انواع رتبه بندی پیمانکاران

رتبه بندی پیمانکاران نوعی معیار است که سطح کیفیت و توان شرکت پیمانکاری را در ارائه خدمات نشان می دهد. معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری برای شرکت های پیمانکاری رتبه ۵ و ۴ و ۳ و ۲ و ۱ تعریف می نماید که در واقع ۵ پائین ترین و ۱ بالاترین رتبه محسوب می شود. 

 

معیار تشخیص صلاحیت پیمانکاران

 1. ملاک اصلی تعداد نیروی فنی و مهندسی حاضر در هیئت مدیره یک شرکت پیمانکاری است. 
 2. توان مالی شرکت های پیمانکاری که برای رشته ها و پایه های آنها متفاوت است.
 3. سوابق و رزومه شرکت پیمانکاری
 4. امتیاز مدیران و کارکنان شرکت نیز برای اخذ رتبه درخواستی با توجه به رتبه و پایه آن مد نظر است که امتیاز آنها باید به حد نصاب تعیین شده برسد.
 5. تجهیزات ساخت و ساز در شرکت های پیمانکاری

نکته : توان مالی برای رشته ها و پایه های آنها متفاوت است و هر سال این مقادیر از سوی معاونت نظارت راهبردی و ریاست جمهوری به روز رسانی می شود و تغییر می یابد. با محاسبه توان مالی شرکت و کارکرد شرکت پیمانکاری رتبه ی مناسب با شرایط شرکت را به ایشان اعلام می کنند.

 

رشته های مورد تایید برای اخذ رتبه پیمانکاری

 1. ساختمان و ابنیه
 2. راه و ترابری
 3. تاسیسات و تجهیزات
 4. کشاورزی
 5. آب
 6. مرمت آثار باستانی
 7. کاوش های زمینی
 8. ارتباطات
 9. نفت و گاز
 10. نیرو

 

مدارک لازم جهت اخذ رتبه پیمانکاری

این مدارک جهت راهنمایی دقیق شما مستقیما از سایت رتبه بندی شرکتها یا ساجات منتشر شده است.

شرکت هایی که در سامانه ساجات ثبت نام نکرده اند لازم است علاوه بر موارد ذیل کد اقتصادی ، کد پستی شرکت ، شناسه ملی ، ایمیل یا دامه .ir  با پسورد ایمیل ارائه دهند.

 1. اساسنامه شرکت (تمامی ماده ها)
 2. روزنامه ها از تاسیس  تاکنون که سهامی خاص باید هر 2 سال یکبار داشته باشد و در صورت نداشتن ، تعهدی در سربرگ شرکت مبنی بر اینکه شرکت تاریخهای که روزنامه ارائه نداده هیچگونه تغییراتی نداشته است.
 3. اظهار نامه ثبتی شرکت برای سهامی خاص ... یا ... شرکت نامه و تقاضا نامه برای مسئولیت محدود
 4. صورت جلسه سهام در سربرگ شرکت که تعداد و درصد سهام افراد مشخص و به امضا سهامداران رسیده باشد.
 5. کپی رتبه یا رتبه ها در صورت اینکه شرکت قبلا رتبه داشته است.
 6. اظهارنامه مالیاتی ، گزارش حسابداری متقیه به سال مالیاتی با مهر حسابدار رسم ، فرم 76 در صورتی که اظهار نامه لینک نشده باشد.
 7. مدارک شناسایی اعضا هیئت مدیره اعم از کپی شناسنامه (اگر توضیحات داشت کپی توضیحات شناسنامه) کارت ملی رو و پشت ، کارت پایان خدمت برای متولدین 39 به بعد، نمونه عکس و نمونه امضا، مدرک تحصیلی ، پرینت بیمه امتیاز آوران (برای شرکتهای که رتبه ندارند)
 8. مدارک شناسایی سهامداران اعم از کپی شناسنامه (اگر توضیحات داشت کپی توضیحات شناسنامه ) کارت ملی رو و پشت ، کارت پایان خدمت برای متولیدن 39 به بعد ، نمونه عکس و نمونه امضا مدرک تحصیلی به صورت اختیاری
 9. مدارک شناسایی پرسنل امتیاز آور در صورت نیاز اعم از کپی شناسنامه (اگر توضیحات داشت کپی توضیحات شناسامه) کارت ملی رو و پشت ، کارت پایان خدمت برای متولدین 39 به بعد ، نمونه عکس و نمونه امضا، مدرک تحصلی ، پرینت بیمه که در 4  سال منتهی به سال جاری 36 ماه بیمه داشته و باید 1 ماه آخر بیمه از شرکت متقاضی باشد.
 10. تمام قراردادها از 15 سال اخیر تا کنون که ابلاغ قرارداد و موافقتنامه به  همراه مفاصاحساب بیمه در صورت خاتمه ، یا تایید ریالی از کارفرما که به امضا ذی حسابی یا بالاترین مقام آن ارگان رسیده باشد و در صورت داشتن تعدیل ، الحاقی ، متمم و یا 25% افزایش نامه آن به پیوست قرار داد باشد.

 تمام امور ثبتی شما اعم از ثبت شرکت  ، ثبت برند در موسسه حقوقی فکر برتر به صورت کاملا تخصصی و در سریع ترین زمان ممکن انجام می گردد، برای کسب مشاوره رایگان و تخصصی در زمینه رتبه بندی پیمانکاران می توانید در ساعات اداری با کارشناسان حقوقی ثبت فکر برتر تماس حاصل فرمایید. تلفن تماس : 02142143

ارسال نظر