شناسه ملی شرکت
 • 0نظر
 • 2049

 

شناسه ملی شرکت یک کد 11 رقمی است و از زمان ثبت شرکت تا انحلال شرکت و حتی بعد از آن نیز تغییر نمی کند، با استفاده از شناسه ملی می توان اطلاعات کلی از شرکت ثبت شده به دست آورد. شناسه ملی شرکت دقیقا مثل کد ملی برای افراد حقیقی است و مختص خود آن شرکت می باشد.

 

استعلام شناسه ملی

برای استعلام شناسه ملی شرکتها اطلاعات زیر را بصورت دقیق در سامانه استعلام شناسه ملی باید وارد کنید.که طبق مصوبه کمیسیون ماده 9 تعیین گردیده است.

 1. دقیقا نام شرکت

 2. شماره روزنامه رسمی ثبت شرکت

 3. شماره نامه اداره ثبت

نکته: درصورتی که نتیجه ای یافت نشد در قسمت نام شرکت باید یکی از کلمات کلیدی که در  نام شرکت وجود دارد ( مثلا کلمه کلی انجمن صنفی کارفرمایی یا انجمن صنفی کارگری و... ) را تایپ کنید. 

 

ضرورت استعلام شناسه ملی شرکت 

داشتن شناسه ملی یک شرکت به ما کمک می کند یک سری اطلاعات کلی از شرکت را بدست آوریم هم چنین ملاک اعتبار شرکتها وجود اطلاعات شرکت در سامانه شناسه ملی است.

همه شرکتها و موسسات ثبت شده و به طور کلی کلیه اشخاص حقوقی کشور می بایست در سامانه استعلام شناسه ملی شرکت ها وجود داشته باشند و این سامانه مرکزی معتبر برای استعلام معتبر بودن و یا عدم اعتبار اشخاص حقوقی می باشد.

 

دریافت شناسه ملی شرکت ها برای شرکت های انتقالی

 شرکت هایی که انتقالی هستند برای دریافت شناسه ملی ابتدا با شماره ثبت قبلی و اگر یافت نشد با شماره ثبت جدید خود جستجو را انجام دهند و اگر شماره ثبت که در پورتال ذخیره شده است شماره ثبت قدیمی شرکت می باشد جهت به روز رسانی اطلاعات به واحد ثبتی که به آنجا منتقل شده است مراجعه نمایند.

 

اخذ کد اقتصادی شرکت با شناسه ملی شرکت 

اطلاعاتی که نیاز است بصورت دقیق وارد سامانه اداره ثبت شرکت ها شود تا شما بتوانید اخذ کد افتصادی را با توجه به حوزه مالیاتی خود انجام دهید عبارت است از :

 1. ثبت کننده شخصیت حقوقی : در مورد عنوان اول یعنی ثبت کننده شخصیت حقوقی برای کلیه شرکتها و موسسات سازمان ثبت اسناد و املاک کشور می باشد و برای سایر اشخاص حقوقی سازمانها و وزارتخانه های مربوط به هرکدام از آنها می باشد به عنوان مثال برای شهرداری ها ثبت کننده شخصیت حقوقی وزارت کشور می باشد.
 2.  شناسه ملی : همانطور که در ابتدا اشاره شد شناسه ملی شامل یک کد 11 رقمی می باشد که همواره ثابت است.
 3. تاریخ تاسیس : تاریخی است که در زمان ثبت شرکت درج می گردد.
 4. تاریخ ثبت : این تاریخ معمولا با تاریخ تاسیس یکی است مگر اینکه شرکت از واحد ثبتی اولیه به واحد ثبتی دیگر منتقل شود که در این صورت ای تاریخ با تاریخ تاسیس متفاوت است.
 5. نام شخصیت حقوقی : شامل نام کامل شخصیت حقوقی است که در حال حاضر نام شرکتهای ثبت شده باید حداقل شامل 3 سیلاب باشند.
 6. نوع شخصیت حقوقی : در حوزه ثبت اسناد و املاک کشور رایج ترین نوع شرکتها و موسسات شرکتهای سهامی خاص، با مسئولیت محدود ، تعاونی ها و موسسات غیر تجاری می باشند.
 7. شماره ثبت : شماره ثبت شرکت و یا موسسه با تغییر واحد ثبتی آن تغییر میابد ، در واحد ثبتی تهران در حال حاضر شماره های ثبتی 5 رقمی هستند .
 8. واحد ثبتی : واحد ثبتی منظور واحد ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری است که پرونده ی مدارک ثبتی شرکت در آنجا قرار دارد.
 9. کد پستی: کد پستی محل دفتر مرکزی شرکت در این قسمت درج می گردد.
 10. محل اقامت قانونی : آدرس دقیق دفتر مرکزی و به عبارت بهتر محل قانونی شرکت در این قسمت درج می گردد که در صورت تغییر یافتن آن نیز در آخر به این نکته که آدرس شرکت تغییر یافته اشاره میشود.

 

ارسال نظر