نمونه طرح صنعتی
  • 0نظر
  • 1923

 

در این مقاله تلاش شده است تا با تشریح یکی از صدها طرح صنعتی ثبت شده راهنمای بهتری برای شما متقاضیان باشیم ضمن اینکه قصد داریم شما را با تمام مراحل ثبت طرح صنعتی در فکر برتر آشنا کنیم.

 

طرح صنعتی چیست؟

طرح صنتی دایره وسیعی از محصولات صنعتی، خانگی، اداری، ورزشی، صنایع دستی، اسباب بازی، مبلمان اداری، لوازم برقی، خودرو و قطعات آن، ابزارهای فنی و پزشکی بهداشتی، اقلام لوکس، تزئینی، منسوجات، فرش و لباس، ظروف آشپزخانه، مصنوعات پلاستیکی و حتی بسته بندی طیف وسیعی از محصولات را شامل می شود. از اینرو طبق ماده 20 قانون ثبت اختراعات،  طرح های صنعتی علائم تجاری مصوب 1386 هرگونه ترکیب خطوط یا رنگ ها و هرگونه شکل سه بعدی یا خطوط، رنگ ها و یا بدون آن به گونه ای که ترکیب یا شکل یک فرآورده صنعتی یا  محصول از صنایع دستی را تغییر دهد طرح صنعتی است".

شاید یک طراح در طراحی طرح موردنظر به جنبه های مختلف مانند باب میل بازار، انبار داری، تعمیر و نگهداری، حمل و نقل، تولید سریع و کم هزینه ... را در نظر داشته باشد اما آنچه که حقوق طرح صنعتی حمایت می کند فقط شکل و ظاهر آن محصول آن هم از جنبه زیبایی شناسی را شامل می گردد در سایر خصوصیات، بخصوص ویژگی فنی یا عملکردی آن تحت حمایت این قانون نمی باشد. 

 

دو باورهای نادرست درباره ماهیت ثبت طرح صنعتی

  1. طرح صنعتی حتما یک اختراع جدید یا نو نیست گاهی بخاطر منافع حقوقی و دفاع از تولیدات داخلی و جلوگیری از واردات بی رویه کالا های قاچاق و بی کیفیت ، ثبت طرح صنعتی صورت می گیرد.
  2. پیاده سازی طرح صنعتی یک ایده خارق العاده غیر قابل دسترس نیست هرکسی می تواند با بکارگیری کمی خلاقیت و تجربه فروش محصول تولیدی خود را با ظاهری جذاب تر ارائه دهد.

نکته: وقتی ایده ای قابل پیاه سازی و عرضه به بازار می باشد، اولین اقدام گرفتن مالکیت به نام خودتان می باشد. وقتی شما محصولی را تولید کرده اید که دارای نوآوری می باشد و با کالاهای موجود در بازار تفاوت و برتری محسوسی دارد باید از دولت درخواست حمایت و ثبت کنید.

 

ثبت طرح صنعتی با فکر برتر

فکر برتر همواره تلاش می کند که با هر ترقند حقوقی که شده پرونده ثبت طرح صنعتی شما را به سرانجام مثبت برساند در این مسیر فارق از در نظر داشتن مبلغ و نوع قرارداد از هیچگونه پی گیری و روزنه امیدی برای ثبت طرح صنعتی چشم پوشی نمی کند.

  1. تنظیم اظهارنامه توسط کارشناسان با تجربه  بصورت کاملا حرفه ای و دقیق طوری که طرح صنعتی شما کاملا شفاف و گویا تشریح شود و خاص بودن طرح شما بچشم بیاید.

  2. ارسال عکس حرفه ای و واضح از تمام ابعاد طرح صنعتی متقاضی طبق قوانین اداره ثبت شرکتها

  3. پیگیری وکیل با تجربه فکر برتر در اداره ثبت شرکتها تا زمانی که ثبت طرح صنعتی به نتیجه مثبت برسد

 

ابتکار فکر برتر هنگام رد تقاضای ثبت طرح صنعتی

یکی از ترفندهای فکربرتر برای اعتراض به اخطار ثبت طرح صنعتی پیاده سازی طرح متقاضی بصورت سه بعدی توسط طراحان خلاق فکربرتر می باشد. در این راستا طرح صنعتی شما درنما های مختلف بصورت دقیق پیاده سازی میشود. طوری که طرح شما کاملا به چشم بیاد و برای کارشناسان اداره ثبت شرکتها قابل تشخیص تر می باشد.

نکته: در صورتی که بازهم ثبت طرح صنعتی با اخطارمواجه شود، طراحان فکر برتر با کسب رضایت از متقاضی اتاق فکر تشکیل داده و تلاش میکنند با ایده پردازی بصورت خیلی جزئی که لطمه ای به ماهیت طرح صنعتی نخورد طرح  را کمی جذاب تر دوباره پیاده سازی نمایند تا بتوانند طرح صنعتی را به نام متقاضی به ثبت برسانند.

 

ارسال نظر