تمدید کارت بازرگانی

اخذ کارت بازرگانی مجوزی است که به دارنده آن اعم از شخص حقیقی یا حقوقی اجازه داده می شود به امر تجارت خارجی بپردازد براساس مقرراتی که در حال حاضر در درست اجراست اعتبار کارت بازرگانی از تاریخ اخذ کارت بازرگانی تا یکسال می باشد.

تمدید کارت بازرگانی

کارت بازرگانی مجوز اصلی انجام فعالیت های اقتصادی بازرگانی با کشورهای خارجی کارت بازرگانی می باشد و در صورت منقضی شدن کارت اجازه صادرات و واردات تا زمان تمدید به اشخاص حقیقی و حقوقی داده نخواهد شد. تمدید کارت بازرگانی تا حدود زیادی نیازمند طی مراحل اخذ کارت بازرگانی می باشد و تفاوت چندانی ندارند .

مدارک مورد نیاز برای تمدید کارت بازرگانی

مدارک مورد نیاز برای تمدید کارت بازرگانی نیز همانند اخذ کارت بازرگانی می باشد.

  • آخرین مدرک تحصیلی ( حداقل دیپلم )، داشتن حداقل ۲۳ سال تمام ،
  • اجاره نامه محضری ، مفاصا حساب مالیاتی و دارایی
  • پرینت حساب بانکی دال بر حسن اعتبار بانکی
  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم برای آقایان می باشد .

همچنین در خصوص تمدید کارت بازرگانی حقوقی علاوه بر مدارک نامبرده شده باید مفاصا حساب بیمه و گواهی پرداخت مالیات یک در هزار و سه در هزار در خصوص کارکرد سال قبل نیز الزامی می باشد. برای تمدید کارت بازرگانی حقیقی نیاز به طی کلاس های آموزشی اتاق بازرگانی و انجام آزمون مجدد نیست و برای اخذ کارت بازرگانی حقوقی هم در صورتی که مدیر عامل تغییر کرده باشد نیاز به طی کلاس ها و آزمون مجدد است.

تمام امور ثبتی شما اعم از ثبت شرکت ، ثبت برند در موسسه حقوقی فکر برتر به صورت کاملا تخصصی و در سریع ترین زمان ممکن انجام می گردد، برای کسب مشاوره رایگان و تخصصی در زمینه اخذ کارت بازرگانی و تمدید کارت بازرگانی می توانید در ساعات اداری با کارشناسان حقوقی ثبت فکر برتر تماس حاصل فرمایید.