ثبت شرکت در اصفهان

ثبت شرکت در اصفهان : اصفهان به لحاظ تاریخی و فرهنگی یکی از شهرهای پراهمیت ایران به شمار می آید، رشد صنعت و تجارت در این شهرستان بسیار چشمگیر بوده که از همی جهت است که مقوله ثبت شرکت نیز در این کلانشهر بسیار مهم است ،در ادامه ابتدا مختصری توضیح در مورد این شهر و شرایط جغرافیای فرهنگی آن ارائه نموده و سپس به تشریح چگونگی ثبت شرکتها در این شهر می پردازیم.

اصفهان شهری باستانی در مرکز ایران است. این شهر مرکز استان اصفهان و نیز مرکز شهرستان اصفهان است. اصفهان، سومین شهر پهناور ایران پس از تهران ، مشهد و سومین شهر پرجمعیت ایران پس از تهران و مشهد است. بناهای تاریخی متعددی در شهر وجود دارد که تعدادی از آن‌ها به عنوان میراث تاریخی در یونسکو به ثبت رسیده‌اند. اصفهان در سال ۲۰۰۶ به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام و در سال ۱۳۸۸ به عنوان پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی انتخاب شد. این شهر به داشتن معماری زیبای اسلامی و بسیاری از بلوارهای زیبا، پل‌های سرپوشیده، کاخ‌ها، مسجدها و مناره‌های منحصربفرد معروف است.

این امر باعث شده‌است که در فرهنگ ایرانی اصفهان، نصف جهان لقب بگیرد.این شهر در آذر ۱۳۹۴ (دسامبر ۲۰۱۵) به عنوان نخستین شهر ایرانی، به شبکه شهرهای خلاق جهان زیر نظر یونسکو پیوست. براساس استانداردهای یونسکو شهر خلاق، شهری است که از نوآوری و توانمندی‌های شهروندان در توسعه پایدار شهری استفاده می‌کند،جمعیت بالا و صنعت پررونق این شهر توانسته است ظرفیت اقتصادی و تجاری بالایی را به وجود آورد.

همانطور که اشاره شد این شهر دارای صنعت پررونق و یکی از اهداف تجاری با ظرفیت اقتصادی بالا می باشد ، از این رو اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری این شهر یکی از پرکارترین ادارات را در بین شهرهای ایران دارا می باشد، از لحاظ آمار شرکتهای ثبت شده در بین ادارات ثبت شرکتهای ایران پس از تهران بیشترین شرکتها در اصفهان به ثبت رسیده اند.

به دلیل تعداد بالای شرکتهای ثبت شده در این شهر و تقاضای بالا برای ثبت شرکت در اصفهان و تغییرات شرکتهای ثبت شده در این شهر ضروری است تا موسسه ای به صورت تخصصی امور ثبت شرکتها در اصفهان را انجام دهد،از این رو موسسه ثبت شرکت ژیهات از سال گذشته برآن شد تا تمامی امور مربوط به ثبت تغییرات شرکت در اصفهان را انجام دهد.

اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری اصفهان در: اصفهان ـ خ کاوه-اول خ جابر انصاری – جنب بانک صادرات کدپستی ۸۱۳۸۹۸۲۸۱۳ واقع شده است و تلفن تماس با این اداره ۳۴۴۱۰۲۴۷(۹۸۳۱+) می باشد ،لازم به ذکر است مراجعه حضوری و یا تماس با این اداره هیچ گونه پاسخگویی را برای چگونگی و مراحل ثبت و پیگیری پپرونده ها به همراه نخواهد داشت و همانطور که بار ها در سایت اداره ثبت شرکتها به آدرس http://irsherkat.ssaa.ir قید گردیده است برای تمامی سوالات و پیگیری ها از طریق سایت اقدام گردد.

از آنجا که تمامی سوالات مربوط به ثبت شرکتها در سایت قابل دریافت نیست کارشناسان موسسه ثبت شرکت فکر برتر آماده ارائه مشاوره رایگان تلفنی و حضوری در تمامی طول هفته به همشهریان محترم اصفهانی می باشند. این موسسه با دارا بودن نمایندگانی در اصفهان قادر است تمامی سوالات ثبت شرکتی را پاسخگو باشد.

مدت زمان تعیین نام شرکت در اصفهان

نکته قابل توجه در مورد تعیین نام شرکتها در اصفهان این است که به جرات می توان گفت که اداره ثبت شرکتهای اصفهان از لحاظ مدت زمان لازم برای پاسخگویی به نام های پیشنهادی شرکت و تایید و یا رد نام ها رتبه اول را در ایران دارد ،به طوری که پس از ثبت نام اینترنتی و پذیرش نهایی در سامانه ثبت شرکتها تنها ۲۴ ساعت و گاهی کمتر زمان لازم است تا نتیجه تعیین و یا رد نام مشخص گردد.

مدت زمان ثبت شرکت در اصفهان

پس از تعیین نام شرکت و در صورت کمل بودن مدارک اعم از رونوشت برابر اصل مدارک شناسایی موسسین و اعضاء هیئت مدیره و بازرسین و گواهی های عدم سوء پیشینه و یا دیگر مدارک لازم ،می بایست مدارک پست گردیده و حدود ۱۰ الی ۱۵ روز زمان لازم است تا شرکت به ثبت رسیده و شماره ثبت و سایر اوراق ثبتی آماده گردند.

ذکر این نکته ضروری است که اداره ثبت شرکتهای اصفهان هم از لحاظ مدت زمان تعیین نام و هم از لحاظ مدت زمان به ثبت رسیدن شرکت یکی از سریعترین ادارات ثبت شرکت می باشد و شاید بتوان گفت رتبه اول را در کشور دارد.

کارشناسان و وکلای مجرب ثبت شرکت فکر برتر آماده انجام امور ثبت شرکت شما هستند .